Bugun...Beylikdüzü Belediyesi çalışanlarına 1 Mayıs ikramiyesi verilecek
Tarih: 28-04-2015 16:12:00 Güncelleme: 28-04-2015 16:13:00 + -


Beylikdüzü Belediyesi, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) ile yaptığı sözleşme ile 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bünyesinde çalışan 278 memura ikramiye verecek.

facebook-paylas
Tarih: 28-04-2015 16:12

Beylikdüzü Belediyesi çalışanlarına 1 Mayıs ikramiyesi verilecek

 

Beylikdüzü Belediyesi, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) ile Toplu İş Sözleşmesi yaptı. Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde yapılan müjdeli törende, 1 Mayıs İşçi Bayramı’na günler kala memurlara verilecek 250.200 TL tutarında ikramiyenin temsili çeki ile poz veren Başkan İmamoğlu ve TÜM BEL SEN yönetimi, davul - zurna eşliğinde de halaylar çekti.

 

Kamu çalışanlarının sosyal hak ve güvencelerinin iyileştirilmesi amacıyla Beylikdüzü Belediyesi ve TÜM BEL-SEN arasında gerçekleşen toplu sözleşmenin töreni, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kamu emekçilerinin haklarını alması ve demokratik bir düzende çalışmalarını sağlama gayesiyle 90’lı yıllardan beri büyük mücadeleler sürdüren sendikal sürecin bir başarısı olan Toplu İş Sözleşmesi anlaşması, Beylikdüzü Belediyesi kadrosundaki memurlara da büyük müjde oldu. 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bünyesinde çalışan 278 memura ikramiye verecek olan Beylikdüzü Belediyesi, TÜM BEL-SEN ile yapılan toplu iş sözleşmesi ile aynı zamanda ekonomik, sosyal ve mali konular hususunda birçok önemli hak ve güvenceyi memur kadrosu için elde etmiş oldu. TÜM BEL – SEN Genel Başkanı Ömer Salih Eroğlu, sendikal mücadeleye başladığında 27 yaşında olduğunu belirterek, unutulmaz bedeller ödeyerek bugünlere gelindiğini söyledi. Memurların en çok istediği konunun özlük haklarını kazanabilmesi olduğunu belirten Başkan Eroğlu, “Emeğin yüzü, emeğin temsilcisi emekçilere sahip çıkmamız lazım” dedi. 

 

“Önce Çalışan Hakkı”

 

Önce çalışan haklarının teslim edilmesi ve çalışan mutluluğunun sağlanması gerekliliğini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yaptığı konuşmada, sendikaların topluma yön veren, toplumun nabzını tutan ve adaleti dengelemeye çalışan bir sivil toplum örgütü gibi çalıştıklarını söyledi. İmamoğlu, eşit yurttaş ilkesi ile her çalışana aynı mesafede durarak, demokratik bir düzen oluşturulması gerektiğinin altını çizdi. Kamu bütçesinin doğru yönetilmesi üzerinde duran İmamoğlu, hak ve güvence kavramlarını vurgulayarak tüm çalışanlara seslendi. İmamoğlu, “Hakkınızı almalısınız. Kentin sizden beklediğinin de hakkını vermelisiniz” dedi ve Memurların sevincine ortak oldu, emeği geçen herkese ve sendika yönetimine teşekkür etti. 

 

"Taşeron Çalışan Koşullarına da İyileştirmeler Gelecek"

 

Bu sözleşme ile memurların önemli sosyal haklar da kazandığını belirten İmamoğlu, çalışan taşeron kadrosu için de ciddi adımlar atılacağını söyleyerek, taşeron sorununun farkında olduğunu ve  onların iş güvencelerini sağlayıp, Türkiye’ye örnek olacak insan kaynakları yönetim modelinin oluşturulacağını ekledi. Törenin sonunda sahneye çıkan CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Yaşar Genç ve sendika başkanları, İmamoğlu ile birlikte memurlara ödenecek 250.200 TL’lik çekle objektiflere poz verdi. TÜM BEL SEN yönetimi ile Belediye yönetimi bu müjdeli haberi kutlamak için davul zurna eşliğinde halay da çektiler.
Kaynak: Muharrem ERDEMİR

Editör: Eda Çınar

Bu haber 849 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BEYLİKDÜZÜ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • MODERN FOLK DANS
  MODERN FOLK DANS
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - 2018
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - 2018
 • SARIKAMIŞ'TAN ÇANAKKALE'YE
  SARIKAMIŞ'TAN ÇANAKKALE'YE
 • BAYRAM KUTLAMALARI
  BAYRAM KUTLAMALARI
 • MALTEPE'DE KARNE HEYECANI
  MALTEPE'DE KARNE HEYECANI
 • Baş ağrısından kurtulmanın 8 yolu
  Baş ağrısından kurtulmanın 8 yolu
 1. MODERN FOLK DANS
 2. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - 2018
 3. SARIKAMIŞ'TAN ÇANAKKALE'YE
 4. BAYRAM KUTLAMALARI
 5. MALTEPE'DE KARNE HEYECANI
 6. Baş ağrısından kurtulmanın 8 yolu
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • "Sesimi Duyan Var" - AKUT
 • 16. Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Havai Fişek Gösterisi
  16. Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Havai Fişek Gösterisi
 • 16. Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali
  16. Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali
 • Gözleri kapalı çocukların anne arayışı
  Gözleri kapalı çocukların anne arayışı
 • Asıl iğrenç olan internet zorbalarının yüzü
  Asıl iğrenç olan internet zorbalarının yüzü
 • 22. yılında Can Dündar'ın Madımak Katliamı belgeseli
  22. yılında Can Dündar'ın Madımak Katliamı belgeseli
 1. "Sesimi Duyan Var" - AKUT
 2. 16. Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Havai Fişek Gösterisi
 3. 16. Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali
 4. Gözleri kapalı çocukların anne arayışı
 5. Asıl iğrenç olan internet zorbalarının yüzü
 6. 22. yılında Can Dündar'ın Madımak Katliamı belgeseli
VİDEO GALERİ
YUKARI